Hypoxický trénink

Trénink ve vyšší nadmořské výšce, než na kterou je tělo jednotlivce obvykle zvyklé, se odráží ve zvýšení svalové vytrvalosti a kondice, a to díky intenzivnějším aerobním a anaerobním tréninkům. Trénink ve střídavých podmínkách, tedy v hypoxickém a klasickém prostředí, zvyšuje schopnost jedince připravit svoje dýchací ústrojí tak, aby i v těch fyzicky nejvypjatějších situacích dokázal vždy efektivně a pravidelně dýchat.

Bylo dokázáno, že hypoxický trénink:

  • zvyšuje aerobní vytrvalost (maximální využití kyslíku)

  • zvyšuje výkon a odolnost

  • zvyšuje výbušnost a rychlost

  • zkracuje doba rekonvalescence z fyzického výkonu

Výsledkem důsledného cvičení v hypoxickém prostředí je také fakt, že se tělo sportovce bude cítit méně unavené po fyzickém vypětí a bude se z něj kratší dobu zotavovat, což také znamená, že si může naordinovat větší zátěž. Studie potvrdili, že díky hypoxickému tréninku je sportovec schopen opakované výbušné rychlosti, které by za normálních podmínek nebyl schopen. Také bylo potvrzeno, že se kontinuálně zvyšuje anabolická hormonální reakce a celkový počet červených krvinek v těle.

Tato studie byla prováděna na elitních triatlonistech, a bylo zjištěno, že se u těchto sportovců v průměru o 7 % zlepšila aerobní vytrvalost a o 7,4 % se také zvýšila úroveň maximálního výkonu (výkon/váha těla), a to po deseti dnech po hypoxickém tréninku v 2 500 m. n. m.

Výsledky

Klasická nadmořská výška

Simulovaná nadmořská výška

Aerobní vytrvalost (V02 max)

0 % změna

Zvýšení o 7,0 %

Maximální fyzický výkon / váha těla v kg (W max)

0 % změna

Zvýšení o 7,4 %

Průměrný fyzický výkon / váha těla v kg

0 % změna

Zvýšení o 5,0 %

Špičkový výkon / váha těla v kg

0 % změna

Zvýšení o 5,0 %

Hypoxický trénink

  • je prověřenou tréninkovou metodou předních českých i zahraničních sportovců.
  • Přidejte se i Vy do skupiny sportovců v čele s cyklisty, triatlonisty či zápasníky bojových umění.
  • Díky hypoxickému tréninku se vaše fyzický kondice zlepší rychleji a vaše tělo vydrží větší tréninkové nasazení. 

Stačí přejít do sekce PRONÁJEM a objednat si zápůjčku našich hypoxických generátorů a kyslíkových stanů.

 

Přidejte se k nám

Máte vlastní salon nebo fitcentrum a chcete rozšířit vaše služby o moderní hypoxickou terapii? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes! Poradíme Vám s výběrem nejvhodnějšíh zařízení právě pro Vás. Zajišťujeme výhodné možnosti financování.

Jsme největším distributorem produktů Hypoxico v České republice.

Kdo Hypoxii používá?

Přidejte se k řadě českých sportovců v čele s tenisty Tomášem Berdychem, Lukášem Rosolem či Jiřím Veselým, důvěru v hypoxický trénink mají také fotbalisti v Žilině či hokejisté Pardubic. Za hranicemi je tato metoda velmi rošířená, seznam referencí či sportovců, kteří hypoxické generátory používají naleznete v našich referencích.

Sleduj naše tréninkové video

Přehrát