Hypoxická terapie (IHT)

Metoda hypoxické terapie "IHT", často také nazývána jako "IHE",  znamená přerušované vystavování organizmu simulované nadmořské výšce po dobu 3-5 minut a běžnému okolnímu vzduchu 3-5 minut, přičemž se tento cyklický proces opakuje po dobu 45 - 60 minut za den.  Je nejnovějším způsobem, jak využívat hypoxické systémy. Konkretní protokoly hypoxické terapie "IHT" vždy začínají prvotní 15-ti denní adaptační fází, na kterou navazují další jednotlivé protokoly dle požadovaného účinku a časových možností klienta. 

U METODY HYPOXICKÉ TERAPIE (IHT) JE PROKÁZÁNO, ŽE:

  • zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu

  • zvyšuje výkonnost člověka díky vyšší tvorbě červených krvinek, které napomáhají transportu krve v těle

  • zvyšuje efektivitu antioxidantů působících v těle člověka

  • zpomaluje proces stárnutí
  • dochází ke snížení vysokého cholesterolu a zvýšení množství hormonu DHEA (hormon mládí)

  • zlepšení celkové fyzické a psychické kondice člověka

  • snižuje krevní tlak

 

Hypoxická terapie se léčebně využívá zejména při:

  • Astmatu – Díky zvýšené efektivitě využití kyslíku v těle a celkovému zdokonalování jeho výkonnosti je dokázáno, že hypoxická terapie pomáhá v dlouhodobém horizontu eliminovat astma a různé typy alergií. Pozvolné posilování přirozené obranyschopnosti těla navíc drastickým způsobem nezasáhne do fungování těla, jako by tomu bylo při využívání farmaceutických produktů, například antiastmatika, kortikoidní přípravky a podobně.

  • Cukrovky  II. typu– Hypoxická terapie nejenže napomáhá k redukci tělesné váhy přirozeným způsobem, ale také významně snižuje hladinu cholesterolu v těle a vytváří dodatečný hormon DHEA, tedy hormon mládí. Díky IHT se tedy riziko cukrovky výrazně snižuje.
  • Vysokého krevního tlaku – Transformace přebytečného cholesterolu na hormon DHEA (hormon mládí), snížení oxidačního stresu a zvýšení růstového hormonu má za následek zanedbatelné riziko, že by uživatel hypoxické terapie v důsledku vysokého krevního tlaku mohl dostat infarkt.

Přidejte se k nám

Máte vlastní salon nebo fitcentrum a chcete rozšířit vaše služby o moderní hypoxickou terapii? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes! Poradíme Vám s výběrem nejvhodnějšíh zařízení právě pro Vás. Zajišťujeme výhodné možnosti financování.

Jsme největším distributorem produktů Hypoxico v České republice.

Kdo Hypoxii používá?

Přidejte se k řadě českých sportovců v čele s tenisty Tomášem Berdychem, Lukášem Rosolem či Jiřím Veselým, důvěru v hypoxický trénink mají také fotbalisti v Žilině či hokejisté Pardubic. Za hranicemi je tato metoda velmi rošířená, seznam referencí či sportovců, kteří hypoxické generátory používají naleznete v našich referencích.

Sleduj naše tréninkové video

Přehrát