Účinky a využití hypoxie

Trénink v simulaci vyšší nadmořské výšky vylepšuje celkový fyzický výkon člověka, který se v těchto podmínkách dlouhodobě pohybuje. Zdokonaluje se funkce svalů nebo například transport a vstřebávání kyslíku v lidském těle. Díky spaní, cvičení či přerušovanému dýchání na vysokohorském vzduchu se tělo člověka přirozeně zdokonaluje v síle, vytrvalosti a regeneraci.

Několik desítek let výzkumu prokázaly, že lidé žijící ve vyšších nadmořských výškách jsou méně náchylní k některým chronickým nemocem. Není náhoda, že většina nejdéle existujících civilizací žije dlouhodobě ve výškách nad tři tisíce metrů nad mořem. Vědci potvrzují, že tento vztah zdraví a nadmořské výšky není náhoda.

Tisíce lidí každý rok vyráží do vysokohorských podmínek, ať už kvůli horolezeckým expedicím, či jen na lyžařskou dovolenou s rodinou. Na takové výlety vynaloží velké množství peněz a času. Horolezci musejí strávit velké množství tohoto času v základních táborech, kde se aklimatizují na tvrdé tlakové a hypoxické podmínky, kterým budou muset čelit při výstupu na vrchol hory.

V hlavním vědeckém centru hypoxických systémů jsou přístroje na simulaci vysokohorského prostředí v současné době přizpůsobovány pro různé oblasti výzkumu. Hypoxické přístroje Hypoxico umožňují velkou kontrolu nad dodávaným kyslíkem, a to jak do prostoru, tak přímo do těla člověka a mohou být využívány pro různé výzkumné aplikace a pozorování.

Díky schopnosti hypoxických systémů efektivně zvyšovat sportovní výkonnost, redukovat tělesnou váhu a celkově zlepšovat fyzickou kondici člověka, začaly fitness centra hojně využívat hypoxických produktů jako nového prvku pro své klienty. Je standardem, že nejmodernější centra v USA, Austrálii a západní Evropě jsou vybaveny produkty od firmy Hypoxico.

Nedílnou součástí každého sportování a tréninku je i redukce tělesné hmotnosti. Díky hypoxickému cvičení je však hubnutí zase o něco větší zábava. Při hypoxickém tréninku totiž dochází k rychlejšímu spalování kalorií v důsledku větší tělesné zátěže, než tomu bývá u běžného cvičení. Navíc, pokud člověk cvičí v hypoxických podmínkách, dosáhne za stejný čas, který by věnoval klasickému cvičení, daleko lepších výsledků s trvalejším efektem.

Sleduj naše tréninkové video

Přehrát