Redukce hmotnosti

Nedílnou součástí každého sportování a tréninku je i redukce tělesné hmotnosti. Díky hypoxickému cvičení je však hubnutí zase o něco větší zábava. Při hypoxickém tréninku totiž dochází k rychlejšímu spalování kalorií v důsledku větší tělesné zátěže, než tomu bývá u běžného cvičení. Navíc, pokud člověk cvičí v hypoxických podmínkách, dosáhne za stejný čas, který by věnoval klasickému cvičení, daleko lepších výsledků s trvalejším efektem.

Je potvrzeno, že za stejný čas dokáže člověk v hypoxickém prostředí spálit dvakrát tolik kalorií, než by tomu bylo v běžných podmínkách.

Pokud bychom měli porovnat redukování tělesné hmotnosti v hypoxickém a běžném prostředí, trénink na vysokohorském vzduchu má hned několik nesporných výhod:

  • kalorie jsou spalovány rychleji

  • zdokonaluje se metabolismus tuků

  • organismus se lépe zotavuje ze sportovního výkonu

  • zlepšuje se distribuce kyslíku do celého těla prostřednictvím krve

  • snižuje se stres

  • dochází k redukci cholesterolu a jeho transformaci na DHEA (hormon mládí).

Porovnání schopnosti těla spálit kalorie během a po dvacetiminutovém cvičení v běžném a hypoxickém prostředí:

Úroveň okysličení krve v běžném a hypoxickém prostředí při identickém tréninku a různých stupních zátěže:

Pro základní cvičení, které je možné provozovat i v pohodlí vašeho domova, je zapotřebí mít hypoxický generátor, tedy přistroj, který vyrábí „hypoxický“ vzduch. Na obličeji musí být připevněna speciální dýchací maska, kterou vzduch člověk inhaluje. Poté záleží na každém sportovci, na kterém stroji bude cvičit. Lze použít širokou škálu strojů, od rotopedu až po veslařský trenažér. Pro začátečníky je doporučeno nastavit hypoxikátor na hodnotu mezi 1500 – 3000 m. n. m. a cvičit podle potřeby 30 minut až 1 hodinu. Kýžené výsledky se dostaví, pokud se bude hypoxické cvičení opakovat dvakrát až třikrát týdně.

V zámoří jsou ve velké míře využívány hypoxické systémy i ve fitness centrech, a to ve formě velkých hypoxických místností, ve kterých může cvičit celá tréninková skupina. Tato forma cvičení má nespornou výhodu v podobě komfortu, neboť cvičící v hypoxické místnosti nepotřebují speciální hypoxické masky. V současné době se na hypoxické systémy adaptují i první fitness centra v České republice.

Pro jedince, kteří neholdují cvičení, je jako stvořena metoda hypoxické terapie (IHT). Principem této metody je pravidelná inhalace (3-5 min.) hypoxického vzduchu, který odpovídá prostředí ve výškách od 3 600 do 6 400 m. n. m, a běžného vzduchu. Významých výsledků člověk dosáhne, pokud tento cyklus opakuje po dobu 45 minut až jedné hodiny denně, přičemž celý proces trvá nepřetržitě deset dnů. Pro maximální zvýšení účinku je poté dobré celou hypoxickou terapii opakovat 2x – 4x během roku.

Přidejte se k nám

Máte vlastní salon nebo fitcentrum a chcete rozšířit vaše služby o moderní hypoxickou terapii? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes! Poradíme Vám s výběrem nejvhodnějšíh zařízení právě pro Vás. Zajišťujeme výhodné možnosti financování.

Jsme největším distributorem produktů Hypoxico v České republice.

Kdo Hypoxii používá?

Přidejte se k řadě českých sportovců v čele s tenisty Tomášem Berdychem, Lukášem Rosolem či Jiřím Veselým, důvěru v hypoxický trénink mají také fotbalisti v Žilině či hokejisté Pardubic. Za hranicemi je tato metoda velmi rošířená, seznam referencí či sportovců, kteří hypoxické generátory používají naleznete v našich referencích.

Sleduj naše tréninkové video

Přehrát