LÉČEBNÉ ÚČINKY HYPOXIE

Několik desítek let výzkumu prokázaly, že lidé žijící ve vyšších nadmořských výškách jsou méně náchylní k některým chronickým nemocem. Není náhoda, že většina nejdéle existujících civilizací žije dlouhodobě ve výškách nad tři tisíce metrů nad mořem. Vědci potvrzují, že tento vztah zdraví a nadmořské výšky není náhoda.

 

Kombinace všech fyziologických účinků hypoxie spojených s důslednou přípravou poskytuje pro tělo i mysl pocit omlazení, dodává tělu energii a uvolnění. Hypoxie nabízí širokou škálu produktů, které jsou ušity na míru každého člověka tak, aby se každý cítil při jejich využívání maximálně spokojen a rozpoznal jejich ozdravné účinky.

LÉČEBNÉ ÚČINKY HYPOXICKÝCH SYSTÉMŮ (ASTMA, ALERGIE…)

Pokud hledáte novodobý elixír mládí, který v sobě skrývá nevídané léčebné účinky, hypoxické systémy jsou tou pravou volbou.

Je všeobecně známé, že dlouhodobý pobyt na vysokohorském prostředí má velmi pozitivní účinky jak na fyzický, tak na psychický stav člověka. Dokazuje to i fakt, že výskyt chronických chorob je nižší u lidí, kteří dlouhodobě žijí v horách, než u ostatního obyvatelstva, které žije v nížinách a tudíž ve více zamořeném vzduchu zplodinami z měst. Jsou to zejména nemoci jako astma, vysoký krevní tlak, kornatění tepen či infarkt myokardu. Je prokázáno, že dlouhodobým používáním hypoxických produktů se může člověk před těmito nemocemi preventivně chránit, výrazně zredukovat symptomy, či zcela eliminovat všechny tyto nemoci již v zárodku.

CO JE HYPOXICKÁ TERAPIE?

Metoda hypoxické terapie neboli přerušované vystavování organizmu simulované nadmořské výšce  je nejnovějším způsobem, jak využívat hypoxické systémy. Principem této metody je pravidelná inhalace (3-5 min.) hypoxického vzduchu, který odpovídá prostředí ve výškách od 3 800 m.n.m. do 6 400 m. n. m, a běžného vzduchu. Kýžených výsledků člověk dosáhne, pokud tento cyklus opakuje po dobu 45 min do jedné hodiny denně, přičemž celý proces trvá nepřetržitě deset dnů. Pro maximální zvýšení účinku je poté dobré celou hypoxickou terapii opakovat 2x – 4x během roku.

U METODY HYPOXICKÉ TERAPIE (IHT) JE PROKÁZÁNO, ŽE:

  • zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu

  • zvyšuje výkonnost člověka díky vyšší tvorbě červených krvinek, které napomáhají transportu krve v těle

  • zvyšuje efektivitu antioxidantů působících v těle člověka

  • dochází ke snížení vysokého cholesterolu a zvýšení množství hormonu DHEA (hormon mládí), což vede ke sníženému riziku cukrovky

  • zlepšení celkové fyzické a psychické kondice člověka

  • snižuje krevní tlak

Hypoxická terapie se využívá zejména při léčbě:

  • Astmatu – Díky zvýšené efektivitě využití kyslíku v těle a celkovému zdokonalování jeho výkonnosti je dokázáno, že hypoxická terapie pomáhá v dlouhodobém horizontu eliminovat astma a různé typy alergií. Pozvolné posilování přirozené obranyschopnosti těla navíc drastickým způsobem nezasáhne do fungování těla, jako by tomu bylo při využívání farmaceutických produktů, například antiastmatika, kortikoidní přípravky a podobně.

  • Cukrovky  II. typu– Hypoxická terapie nejenže napomáhá k redukci tělesné váhy přirozeným způsobem, ale také významně snižuje hladinu cholesterolu v těle a vytváří dodatečný hormon DHEA, tedy hormon mládí. Díky IHT se tedy riziko cukrovky výrazně snižuje.
  • Vysokého krevního tlaku – Transformace přebytečného cholesterolu na hormon DHEA (hormon mládí), snížení oxidačního stresu a zvýšení růstového hormonu má za následek zanedbatelné riziko, že by uživatel hypoxické terapie v důsledku vysokého krevního tlaku mohl dostat infarkt.

 

Přidejte se k nám

Máte vlastní salon nebo fitcentrum a chcete rozšířit vaše služby o moderní hypoxickou terapii? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes! Poradíme Vám s výběrem nejvhodnějšíh zařízení právě pro Vás. Zajišťujeme výhodné možnosti financování.

Jsme největším distributorem produktů Hypoxico v České republice.

Kdo Hypoxii používá?

Přidejte se k řadě českých sportovců v čele s tenisty Tomášem Berdychem, Lukášem Rosolem či Jiřím Veselým, důvěru v hypoxický trénink mají také fotbalisti v Žilině či hokejisté Pardubic. Za hranicemi je tato metoda velmi rošířená, seznam referencí či sportovců, kteří hypoxické generátory používají naleznete v našich referencích.

Sleduj naše tréninkové video

Přehrát